PROGRAM ROZWOJU BIBLIOTEK 4 RUNDA – 7

PRB4 news, czyli nowości z Programu Rozwoju Bibliotek – 7

We wtorek i w środę (17/18.05.22) Maria, Milena i Włodek ( część zespołu biblioteki uczestnicząca w Programie Rozwoju Bibliotek) brali udział w „spotkaniu sieciującym” bibliotek, w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Podczas spotkania 18 bibliotek prezentowało projekty usług poszerzających oferty biblioteczne (do stworzenia takich usług zobowiązuje biblioteki Umowa uczestnictwa w trwającym 20 miesięcy Programie).

Zaproponowaliśmy prezentację usługi, którą przygotowujemy z myślą o dziewczynkach – Centrum Rozwoju Dla Dziewcząt „Głoska”. Rundzie prezentacji towarzyszył konkurs, w którym wyłoniono 4 biblioteki, których prezentacje wywarły na uczestnikach spotkania największe wrażenie. Nasza propozycja – usługa Centrum Rozwoju Dla Dziewcząt – „Głoska” otrzymała w tym plebiscycie największą liczbę głosów!!!

Bardzo się cieszymy, z tego faktu, bo stanowi to fantastyczną informację zwrotną dotyczącą rozwoju pomysłu/idei na usługę, o której chcemy szerzej mówić podczas Festiwalu Kobiet Wsi, czyli już za chwilę.

Spotkanie w Poznaniu było dla nas okazją do poznania bibliotek i bibliotekarzy z Polski ( zawarliśmy znajomości z koleżankami i kolegami z Ustki, Sopotu, Kleczewa, Pleszewa, Pyzdr, Słupcy, Kęsowa, Kaźmierza, Ostroroga, Zwierzyna, Roszówki, Kowar, Lubina, Międzyzdrojów, Mokrska, Siechnic, Wieruszowa), dowiedzieliśmy się także wiele o sobie.

Świetne spotkanie ze wspaniałymi ludźmi.

To był także czas zdobywania nowych kompetencji, które pomogą projektować działania biblioteki w taki sposób, by jeszcze lepiej odpowiadać na Wasze oczekiwania i tworzyć ofertę satysfakcjonującą mieszkańców, użytkowników, wszystkich tych, którzy gotowi będą zaufać naszym propozycjom.

Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. To przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów. W 4 Rundzie w raz z nami uczestniczy w nim 75 bibliotek z Polski.