PROGRAM ROZWOJU BIBLIOTEK 4 Runda – 6

PRB4 news, czyli nowości z Programu Rozwoju Bibliotek – 6

8 i 9 grudnia uczestniczyliśmy w kolejnych warsztatach w ramach PRB4, czyli 4. edycji Programu Rozwoju Bibliotek.

Wraz z koleżankami i kolegami z bibliotek z województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego uczestniczyliśmy w warsztatach poświęconych tym razem formułowaniu celów i planowaniu działań. Warsztaty odbywały się pod hasłem ”Dobrze jest się rozwijać”.

Środowe i czwartkowe warsztaty poświęciliśmy na poznanie narzędzi i umiejętności, które wiedzę uzyskaną w trakcie prowadzonej diagnozy społecznej (poprzedni warsztat PRB) pozwalają nam zamienić na cele dla biblioteki i działania zmierzające do realizacji tych celów.

Wychodzimy z tych dwóch dni wzbogaceni nie tylko w wiedzę o narzędziach, ale i w doświadczenie koleżanek i kolegów z innych bibliotek (Brzozie, Kleczew, Pleszew, Mogilno, Pyzdry).

Powoli zbliżamy się także do przygotowania Programu Rozwoju Biblioteki (przygotowanie i podanie do publicznej wiadomości takiego Planu jest naszym obowiązkiem wynikającym z Umowy uczestnictwa w PRB4 ). Zbudujemy go na czterech aktywnościach naszej instytucji: pole tekstu  (książki) ,pole dźwięku (audycje, podcasty, radio), pole widzenia (kino) i pole kultury (koncerty, festiwale, eventy, warsztaty, spotkania).
Minione dwa dni w skrócie możemy przedstawić tak: wiedza, narzędzia, praktyki, pomysły, praca i wdzięczność, za to że możemy się tyle i tak szybko uczyć, by jak najlepiej Wam służyć.

Program Rozwoju Bibliotek finansowany jest przez Polsko-Amerykańską Fundację Rozwoju Wolności (wcześniej przez fundację Melindy i Billa Gatesów), a realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.