PROGRAM ROZWOJU BIBLIOTEK 4 Runda – 4

PRB4 news, czyli nowości z Programu Rozwoju Bibliotek – 4

4 i 5 października braliśmy udział w kolejnych warsztatach w ramach PRB4, czyli 4. edycja Programu Rozwoju Bibliotek.

 

Wraz z koleżankami i kolegami z bibliotek z województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego uczestniczyliśmy w warsztatach poświęconych diagnozie społecznej.

 

Nim napiszemy program rozwoju Biblioteki dobrze jest przeprowadzić diagnozę, w której uzyskamy wiedzę, o czym i co pisać. Dowiedzieliśmy się więc o narzędziach umożliwiających przeprowadzenie diagnozy (i przetestowaliśmy je w ćwiczeniach).

 

Warsztaty wzbogaciły nas nie tylko w wiedzę o narzędziach, ale i w doświadczenie koleżanek i kolegów z innych bibliotek (Brzozie, Kleczew, Pleszew, Mogilno).

 

Będziemy się starali dostosować tę wiedzę do pracy na czterech polach naszej instytucji: pole tekstu (książki), pole dźwięku (podcasty, radio), pole widzenia (kino) i pole kultury (koncerty, festiwale, eventy, warsztaty, spotkania). Każda i każdy z Was ma inne oczekiwania i potrzeby i postaramy się większość z nich poznać/rozpoznać i do nich dopasować naszą ofertę. Nie będziemy jednak rezygnować z własnych propozycji.

 

W skrócie: wiedza, narzędzia, praktyki, pomysły, praca i wdzięczność za to, że możemy się tyle i tak szybko uczyć, by jak najlepiej Wam służyć.

 

Program Rozwoju Bibliotek finansowany jest przez Polsko-Amerykańską Fundację Rozwoju Wolności (wcześniej przez fundację Melindy i Billa Gatesów), a realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *