„POPRAWA ESTETYKI ZEWNĘTRZNEJ I WEWNĘTRZNEJ BIBLIOTEKI. ZADANIE REMONTOWE” – IV

Zakończenie prac modernizacyjnych wejść do Biblioteki.

W ramach programu Kulisy Kultury położono nowe płytki na schodach i tarasach: głównego wejścia do Biblioteki, wejścia do Kina za Rogiem, zmieniono podjazd dla osób niepełnosprawnych ruchowo (solidna kostka) i wejścia od strony zachodniej ( Klub Seniora i Świetlica).

Prace modernizacyjne wykonała firma Aquanet Mieścisko – pięknie dziękujemy . Zrealizowano je ze środków programu Marszałka Województwa Wielkopolskiego „Kulisy Kultury” i Gminy Mieścisko ( która zagwarantowała „wkład własny” – kierujemy wyrazy wdzięczności).

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego dofinansował wniosek „ Poprawa estetyki zewnętrznej i wewnętrznej Biblioteki. Zadanie remontowe” kwotą 50 000 zł. Taką samą kwotę zabezpieczono w budżecie Gminy.

Zmieniło się także wnętrze Sali widowiskowej – scena uzyskała piękne czarne okotarowanie, na deski sceny położono elegancją grafitową wykładzinę – wszystko to razem podniesie estetykę każdego koncertu i teatralnego spektaklu – a pierwsze z nich już w październiku

To druga edycja marszałkowskiego programu – w ramach konkursu KK’21 zmodernizowaliśmy pomieszczenie biurowe, tworząc z nim napawające nas radością i dumą studio nagrań i studio radiowe .

Mamy nadzieję, że i Wam się to wszystko spodoba ….tym bardziej, że właśnie ruszyły pierwsze prace nad modernizacją wnętrza Biblioteki w ramach programu „Infrastruktura Bibliotek 2021- 2025” ( Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0), ale o tym, czyli o tym jak zmieni się Biblioteka dzięki tym pracom napiszemy innym razem