INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK 2021 – 2025 II

Start prac budowlanych

Od kilkunastu dni trwają prace ogólnobudowlane (rozbiórkowe, sanitarne, elektryczne) w ramach realizowanego przez nas zadania: Modernizacja bibliotecznego obiektu budowlanego wraz z wyposażeniem.

 

Wszystkie pomieszczenia przeznaczone do modernizacji spowite są w tej chwili pyłem budowlanym, a dźwiękiem który towarzyszy nam najczęściej jest huk wiertarek, młotów i innego specjalistycznego sprzętu.

 

Prace trwają w wypożyczalni i czytelni, w pomieszczeniu wykorzystywanym kiedyś jako „kuchnia i zaplecze”, w ciągu komunikacyjnym, w łączniku między salą wypożyczeni, a salą konferencyjną. Biblioteka to teraz plac budowy.

 

Zadbaliśmy o czytelniczki i czytelników – w pomieszczeniu od „strony przedszkola” – wejście B – stworzyliśmy namiastkę sali wypożyczeń (nowości, lektury).

 

Prace modernizacyjne potrwają do końca listopada.

 

Głównym celem zadania jest zmodernizowanie obiektu w taki sposób, by zapewnić mieszkańcom gminy ( i powiatu) korzystanie z usług kulturalnych w estetycznych, nowoczesnych, przestronnych pomieszczeniach, rozszerzyć zakres tych usług, stworzyć nowe, zaproponować wyjątkowe.

 

Będzie ładnie, będzie jasno, będzie pięknie!

 

Na zadanie otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach ministerialnego programu grantów NPRCz 2.0 w kwocie 639 457 zł. Zadanie modernizacji rozpoczęliśmy w 2021 r. (wymóg projektowy) zakupem wyposażenia do studia nagrań, zakończymy na początku 2023 r. instalacją mebli. Wkład własny Gminy Mieścisko w trzyletniej perspektywie 2021- 2023 to kwota 225 800 zł.

 

Zadanie „Modernizacja bibliotecznego obiektu budowlanego wraz z wyposażeniem” realizujemy w ramach: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Priorytet 2. Kierunek interwencji 2.1. Infrastruktura Bibliotek 2021-2025.

 

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *