Biblioteczna Pocztówka Dźwiękowa – „Marzycielka z gór”

Dzisiaj, w środę 20 kwietnia w Bibliotecznej Pocztówce Dźwiękowej (BPD) myśl zapisana w wierszu Mary Oliver!

Wiersz Mary Oliver „Dzikie gęsi” otwierał cykl naszych pocztówek, a dziś inny dar z podwórka znakomitej amerykańskiej poetki.

Pozdrawiamy Was i życzymy dobrego dnia i najlepszego tygodnia, posyłając odczytany przez Natalię wiersz „Marzycielka z gór”. Wiersz na język polski przełożył Czesław Miłosz.

MO mówiła, że uratowało ją piękno świata, że wiersz to rodzaj wspólnego spotkania, że kiedy się pisze wiersz (kiedy się czyta pewnie także J) „pisze się go dla każdego i dla wszystkich (…) e wiersz to dawanie, to zawsze prezent. To prezent dla siebie prezent dla każdego”.

Słuchajmy zatem, co chce sprezentować Mary Oliver. Jaki prezent przynosi. Czyta Natalia.