ACADEMICA W NASZEJ BIBLIOTECE

Na początku roku małe przypomnienie o Cyfrowej Wypożyczalni Academica w naszej bibliotece

Jak podaje Biblioteka Narodowa – użytkownicy cyfrowej wypożyczalni Academica w 2021 roku przeczytali łącznie 248 931 publikacji. Są to zarówno publikacje chronione prawem autorskim, wypożyczone za pośrednictwem terminali w instytucjach partnerskich, jak i publikacje niechronione, dostępne dla każdego użytkownika Internetu poprzez stronę academica.edu.pl

 

Cyfrowa wypożyczalnia academica.edu.pl do której dostęp mają w naszej bibliotece Czytelniczki i Czytelnicy to ponad 3,5 mln zeskanowanych publikacji ze zbiorów Biblioteki Narodowej dostępnych bezpłatnie w 3700 bibliotekach na terenie całego kraju. Tyle przez Academicę możecie wypożyczyć kopii cyfrowych!!!!!

 

W 2021 roku do Academici zostały przyłączone 2444 instytucje ( w tym i nasza!), z czego znaczna część to biblioteki publiczne, zlokalizowane w niemal wszystkich gminach w Polsce. Do wypożyczalni przyłączono również liczne biblioteki szkolne, uniwersyteckie, biblioteki fachowe, instytuty badawcze, muzea oraz archiwa. Pełna lista instytucji partnerskich dostępna jest pod linkiem.

 

Jesteśmy wśród tych bibliotek, oferując i umożliwiając czytelniczkom i czytelnikom pełen dostęp do bazy Academici, w tym do literatury naukowej i popularnonaukowej (książek i artykułów z czasopism) potrzebnej w procesie kształcenia oraz przygotowywaniu prac licencjackich i magisterskich.

 

Bierzcie, korzystajcie!

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *