„ZEMSTA RĘKI ŚMIERTELNEJ” #5 – IZA KLEMENTOWSKA

Nowy cykl!

Autografy, czyli pozdrowienia pisarek i pisarzy dla Was – Czytelniczek i Czytelników Biblioteki w Mieścisku!

 

Iza Klementowska:

 

Reporterka i dziennikarka, publikowała m.in. w „Dużym Formacie”, „Wysokich Obcasach Extra”, „Newsweeku”, „Kontynentach”, „Machinie”, „Sukcesie”, „Bluszczu” i „Nowym Dzienniku” (Nowy Jork). Jej teksty ukazały się również w antologiach Swoją drogą, Pytania, których się nie zadaje i Odwaga jest kobietą.

 

Autorka książek „Samotność Portugalczyka” (nominacja do Nagrody im. Teresy Torańskiej), Szkielet białego słonia” (nominacja do Nagrody Travelery, nominacja do Nagrody Radia Wrocław Emocje), Skóra. Witamy uchodźców” (Nominacja do Nagrody im. Beaty Pawlak), „Zapach trawy. Opowieści o dzieciach hipisów i Minuty”. Reportaże o starości (Marginesy 2022).

 

/fragment informacji zamieszczony na  stronie https://marginesy.com.pl/autor/577

 

*
Książki Autorki dostępne w naszej bibliotece:

 

„Cztery strony drzewa”

https://www.miescisko-bp.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0&typ=record&001=MSC%20M23000558

 

„Zapach trawy: opowieści o dzieciach hipisów”

https://www.miescisko-bp.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0&typ=record&001=MSC%20M22000035

 

Dla czytelniczek i czytelników ebooków książki Autorki dostępne w serwisie http://Legimi.pl . Dysponujemy kodami umożliwiającymi bezpłatne korzystanie z zasobów LEGIMI

 

*

 

Nasz wybór, czyli cytat na dziś pochodzi z  książki Izy Klementowskiej „Cztery strony drzewa” i jest to dość krzepiący fragment:

 

„Wydawało mi się, że drzewo chce mi coś przekazać, a jedynym na to sposobem jest gestykulacja gałęzi. Całkiem jak pantomima.”

 

***Tytuł cyklu – „ZEMSTA RĘKI ŚMIERTELNEJ” pochodzi z wiersza Wisławy Szymborskiej „Radość pisania”, w którym działalność poetycką (i pisarską w ogóle) określa właśnie w taki sposób, jako rodzaj „zemsty na czasie , na przemijaniu”.

 

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *