„W SKRZYDŁACH ANIOŁA”

Dobry Anioł i śpiewająca Złota Rybka

Anioł to bohater spektaklu „W skrzydłach Anioła”  Teatru Go-Q, a Złota Rybka to nazwa zespołu ludowo/folkowego i oba te przedsięwzięcia goście z Ustronia Morskiego przedstawili naszej publiczności.

 

Przyjechali, by zaśpiewać na X Mieściskich Spotkaniach Śpiewaczych, ale ponieważ ich artystyczna energia domaga się szerszej prezentacji niż kilkunastominutowy występ – prezentowali się gościnnie już dziś.

 

Spektakl „W skrzydłach Anioła” zbudowany jest na kanwie wierszy Zofii Majewskiej. Barbara Sroka (reżyserka) rozpisała je w taki sposób, by powstała historia, którą można zaprezentować na scenie, Janek Sokolnicki ( rola Anioła) dołożył do tego muzykę i obejrzeliśmy spektakl o tym, jak dobro potrafi wziąć w obroty człowieka, który się dobru nie kłania. Byliśmy świadkami natchnionych i pełnych dobrych emocji słów, refleksyjnego spektaklu.

 

Ludowy śpiew w aranżacji „Złotej Rybki” podbił emocje widzów. Byliśmy uczestnikami prawie godzinnego koncertu, w którym liryzm przenikał się z humorem, wzruszenie z wesołością – prawdziwy, solidny warkocz ludowych melodii i pieśni. To się podobało; rytm refrenów niektórych piosenek publiczność wybijała razem z muzykami i śpiewającymi.

 

Złota Rybka jest w formie!

Idzie na przebój i robi to śpiewająco!

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *