X MIEŚCISKIE SPOTKANIA ŚPIEWACZE

Zaśpiewali!!!

1 temat: miłość.

 

13 zespołów, ponad 200 uczestników, 50 utworów.

 

W połowie drugiego utworu zgubiliśmy się w liczeniu słów o miłości – przyszłe kroniki mogą podać: „niezliczona ilość”.

 

Statystyki żyją krótko, więc napiszemy o emocjach: pogoda ducha Wykonawców dorównywała pogodzie w przyrodzie: było jasno, gorąco, słonecznie.

 

Zespoły prezentowały się barwnie, pięknie, uroczyście ( niektóre jakby z albumów o twórczości ludowej – tak przyciągały oko piękną ornamentyką – brawo Łobżenica!). Nie było walki o tytuł, więc wszyscy starali się zaśpiewać sercem – co podkreślił w podsumowującym X Mieściskie Spotkania Śpiewacze wystąpieniu Jakub z Uniejowa. Niektóre zespoły debiutowały w Imprezie (Wągrowiec, Gniezno) – cieszymy się, że byliście, i że chcecie więcej! To bardzo miłe. Złota Rybka z Ustronia to stały i pewny punkt Spotkań, wiedzą jak rozruszać publiczność. Wy nie ruszyliście publiczności – Wy ją porwaliście; dzięki! Skocka „Harfa” – miło było Was gościć – Wasz entuzjazm sceniczny rozkołysał pierwszy rząd widowni. Kłecko, Swarzędz, Murowana Goślina, Pobiedziska, Uniejów – można by Was słuchać do rana – będziemy pamiętać za rok przy organizacji After party (Garden party?)

 

Osobne słowa dla Sarbian; Wam należą się brawa za wytrwałość; że nie gasicie ducha, że jesteście, śpiewacie, gracie; piszemy to z dużą wdzięcznością za Wasz udział w X Spotkaniach.
I tu dajemy nasze zobowiązanie: w przyszłym roku wspólne świętowanie – Benefis Sarbian.

 

Wreszcie pełniący rolę Gospodarza Spotkań – Chór Kanon/Mieścisko. Klasa! Jury podkreśliło innowację – wprowadzenie do utworu osobnego instrumentu; klarnet. Brawo Mieścisko – koncert widowisko!

 

Do wszystkich uczestników ( chórzystek, chórzystów, muzyków), kierowników zespołów, liderek i liderów kierujemy słowa wdzięczności; za obecność, za wspólnie przeżyty czas. Uczuciem tym obejmujemy osoby i instytucje, które zespołom umożliwiły wyjazd – wiadomo: koszty, autokary, wpisowe; to są sprawy ważne…

 

Dziękujemy młodzieży z Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz Mażoretkom za uroczysty przemarsz.

 

Wdzięczność za to niedzielne udane popołudnie nie może ominąć o s ó b , k t ó r e  p r z y g o t o w y w a ł y  Spotkania; to duże logistyczne przedsięwzięcie, maksymalnie angażujące przez kilka godzin – dlatego z wdzięcznością piszemy o pracy:

– Oli, Oli, Mileny, Marii, Natalii, Sandry (kontakty z zespołami, plakaty, logistyka cateringowa, ridery techniczne, scenariusz, organizacja zaplecza, komunikacja w mediach społecznościowych, logistyka),

 

– Tomka Śródy (konferansjerka XMSŚ),

 

– Miłosza Drążkiewicza ( nagłośnienie wszystkich zespołów),

 

– Wiesia, Ariela (przygotowywali plac imprezy i zaplecze – kilkanaście godzin pracy – szacunek!)

 

Wdzięczność także dla mieszkańców – widzów Spotkań Śpiewaczych; że byliście, bawiliście się z uczestnikami, towarzyszyliście im, czerpaliście z ich występów radość i pogodę ducha.

 

Dziękujemy za wspólny, dobry czas.

 

Jesteśmy w tym wszyscy razem… śpiewająco!

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *