Współpraca z Gnieźnieńską Szkołą Wyższą Milenium!

To jest wpis o współpracy!

W piątek 4 listopada 2022 roku podpisaliśmy porozumienie o współpracy pomiędzy Gnieźnieńską Szkołą Wyższą Milenium (Filia GSW Milenium w Wągrowcu), reprezentowaną przez dziekana Wydziału Zamiejscowego Mykolę Orlikowskiego, a Gminną Biblioteką Publiczną im. Czesława Chruszczewskiego w Mieścisku reprezentowaną przez – Włodzimierza Naumczyka.

Współpraca dotyczyć będzie kierunku Zarządzanie i specjalności Cultural and Sport Event Manager: organizacja wydarzeń kulturalnych i sportowych w ramach studiów licencjackich (3-letnich).

To nowa jakość w pracy Biblioteki.

Zapewnimy studentom praktyczny wymiaru studiów – Biblioteka będzie dla nich stanowić rodzaj wsparcia merytorycznego i praktycznego.

Studenci otrzymają u nas możliwość i szansę wykształcenia praktycznych umiejętności poszukiwanych i cenionych w instytucjach zajmujących się organizacją i promocją kultury i sportu.

Więc studenci, zapraszamy do nas na praktyki i staże, na pewno się nie zawiedziecie, a przede wszystkim w miłej i wesołej atmosferze nauczycie się tego, czym chcecie zajmować się w przyszłości. Poznacie kulisy organizowania różnego rodzaju imprez i wydarzeń.

Propozycję współpracy traktujemy jako wyróżnienie dla instytucji i potwierdzenie faktu, że nasza wizja nowoczesnej instytucji kultury znajduje uznanie nie tylko u odbiorców oferty ( mieszkańców gminy, powiatu i użytkowników internetu), ale i wśród uczelni kształcących przyszłe menedżerki i menedżerów instytucji kultury lub biznesów oferujących kulturalne usługi.

Współpraca Uczelni i Biblioteki będzie się rozwijać również w innych obszarach, ale o tym napiszemy w innym wpisie, w przyszłości.