WIZYTA PAŃ Z ROPS W BIBLIOTECE

Z wdzięcznością za współpracę i spotkanie, z radością za to, że „jesteśmy w tym razem” gościliśmy w środę w Bibliotece przedstawicielki Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu – Panie reprezentujące Dział Polityki Rodzinnej: Edytę Antkowiak (Kierowniczka), Andżelikę Majkowską – Palpuchowską (Specjalistka ds. rodziny).

Cieszymy się z tego spotkania, bo mogliśmy wyrazić wdzięczność za ubiegłoroczne wsparcie działalności Klubu Rodziny, (Klub zawdzięcza powstanie środkom z Regionalnego Ośrodka właśnie) i mogliśmy złożyć gratulacje z okazji jubileuszu Ośrodka (1 marca, kiedy my inaugurowaliśmy działalność biblioteki po modernizacji – ROPS obchodził swój Jubileusz).

 

Rozmawialiśmy z entuzjazmem o tym, w jak twórczy, efektywny i skuteczny dla lokalnej społeczności sposób Biblioteki i miejsca im podobne mogą realizować zadania, które do niedawna wydawały się domeną instytucji zajmujących się pomocą społeczną. Cieszymy się, że nowy, nieoczywisty rozdział działalności instytucji kultury możemy pisać, realizując w Bibliotece w Mieścisku kilka naszych społecznych projektów – w tym Klub Rodziny (nasze „Rodzinne środy”, którym patronuje ROPS).

 

Otrzymaliśmy prezenciki: książeczki dla Biblioteki i zestaw pomocy dla Klubu Rodziny ( o tym napiszemy w osobnym poście dotyczącym Klubu) oraz nową publikację Ośrodka – „Pierwsze kroki okiem taty”, która dostępna będzie na naszej półce z materiałami – zaprezentujemy osobno zachęcając do skorzystania z darmowego egzemplarza.

 

Panie wyjechały od nas obdarowane zielonymi torebkami nasion roślin miododajnych („Kwiaty polne”) – bo marzec to najlepszy czas do ich wysiania, zestawem materiałów promujących Gminę Mieścisko, listem gratulacyjnym z okazji Jubileuszu i okolicznościową rymowaną nawijką napisaną specjalnie dla Ośrodka z Poznania – „24 linijki o ROPSie z Poznania nawijki”.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *