WIZYTA DYREKTOREK I DYREKTORÓW INSTYTUCJI KULTURY 2024

🙂

W środę gościliśmy u siebie Dyrektorki i Dyrektorów czterdziestu instytucji kultury z Wielkopolski. To była wizyta studyjna w ramach Wielkopolska Rada Kultury.

Z wdzięcznością dla organizatorów WRK, wdzięczni za czas i uwagę, którymi nas obdarzono podzieliliśmy się opowieścią o naszym doświadczeniu budowania instytucji kultury która jest „opiekunką relacji”, „miejscem wzmocnienia”, „czasownikiem”, „bibliopolem”.

Zaproponowaliśmy opowieść, a nie informację, bo opowieść zbliża, opowieść może inspirować, „opowieść jest także formą zarządzania” jak napisał kiedyś pięknie Barry Lopez.

Z pytań i bezpośrednich relacji wiemy, że nasze miejsce – „bibliopole” (przestrzeń, działania, idea) inspiruje.

Otrzymaliśmy zaproszenie, by rozwijać opowieść na kolejnej konferencji w listopadzie!

Dziękujemy Uczestniczkom i Uczestnikom spotkania, dziękujemy Andrzej Trzeciak Taklamakan, za zaproszenie, dziękujemy Wielkopolska Rada Kultury za najcenniejsze: czas i uwagę!

Życzymy Wszystkim dobrych emocji, najlepszych działań i pogody ducha.

„Jesteśmy w tym wszyscy razem”!