WIZYTA BIBLIOTEKAREK Z POWIATU SŁUPECKIEGO

Hasło naszej biblioteki „jesteśmy w tym wszyscy razem” wracało co i rusz podczas wczorajszego spotkania z koleżankami bibliotekarkami z Powiatu Słupeckiego.

Połączył nas nie tylko Tydzień Bibliotek, ale i wspólne doświadczenie spotkań w ramach Programu Rozwoju Bibliotek i Bibliotecznej Grupy Wsparcia.

 

Spędziliśmy ze sobą wiele czasu i raz jeszcze dziękujemy koleżankom z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publiczne w Słupcy, z Bibliotek w Zagórowie, Orchowie, Strzałkowie, Ostrowitem, W Cieninie Zabornym za to, że poświęciłyście nam czas i uwagę.

 

Zaprezentowaliśmy naszą bibliotekę; przestrzeń, miejsca. Powiedzieliśmy p o c o zmodernizowaliśmy bibliotekę, czyli w jaki sposób pracujemy i chcemy w przyszłości pracować dla mieszkańców i użytkowników. Wspólnie braliśmy udział w spotkaniu autorskim z autorką poczytnych powieści Rozą Violet Barlow i było to bardzo ciekawe i bardzo owocne spotkanie w gronie młodzieży i bibliotekarzy! Jest plan na kolejne spotkania i warsztaty pisania!

 

Po przerwie na obiad, przy Kamieniu św. Wojciecha w Budziejewku w „pięknych okolicznościach przyrody” jeszcze przez chwilę dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami i nadzieją.
Trudności, problemy, wyzwania, przeszkody, kryzysy – tak są – mówiliśmy, ale w bibliotekach są narzędzia i są ludzie, i ci ludzie tymi narzędziami potrafią skutecznie operować, by wyzwania wykorzystywać , kryzysy traktować jako momenty zwrotne, przeszkody jako szanse…

 

„Nadzieja to plan” jak śpiewa Kwiat Jabłoni, a my po wczorajszym spotkaniu jesteśmy już na drodze wdrażania tego planu w życie; tyle bibliotek razem – to się nie może nie udać!

 

Cieszymy się że byliśmy w tym dniu wszyscy razem.

 

Dziękujemy!

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *