WIELKOPOLSKI KLUB RODZINY MIEŚCISKO – RODZINNE ŚRODY – XVIII

Spotkanie w ramach „Klubu Rodziny” w tym tygodniu pierwszy raz odbyło się w nowej sali.

Przestrzeń niesamowita, czekamy tylko na drobne wykończenia i aż regały wypełnią się książkami, a w tym czasie dzieci poznają to miejsce.

 

Do zabaw wykorzystaliśmy woreczki o różnej fakturze, kolorach i ciężkości. Poćwiczyliśmy zręczność, orientację na części ciała, rzuty do celu i stymulowaliśmy dotyk. Brudna zabawa w tym tygodniu to było malowanie jadalnymi farbami – malowanie paluszkami, było pysznie.

 

Tymczasem Starszaki poznały tajniki pracy facepaintera. Jakie narzędzia wykorzystuje do swojej pracy, jak należy zachować higienę pracy, jak dbać o estetykę, ale i jak ułatwić sobie pracę. Dzieci poza teorią, mogły same się pomalować, ale też zostały pomalowane profesjonalnymi farbami do charakteryzacji.

 

Przed głównymi zajęciami dla Maluchów odbywają się spotkania z fizjoterapeutą, który wskazuje i podpowiada jak ćwiczyć i na co zwracać uwagę, by wspierać rozwój ruchowy naszych pociech.

 

„Rodzinne środy”– zajęcia prowadzone w ramach Wielkopolskiego Klubu Rodzinnego w Mieścisku. Usługa dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *