WIECZÓR KULTURY I MUZYKI ŻYDOWSKIEJ

Gminna Biblioteka Publiczna im. Czesława Chruszczewskiego w Mieścisku, Wągrowieckie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne im. Stanisława Przybyszewskiego we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wągrowcu serdecznie zapraszają na Wieczór Muzyki i Kultury Żydowskiej, który odbędzie się 29.10.2021r. (piątek) o godz. 18.00 w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Mieścisku. W programie: – prezentacja wystawy Społeczność żydowska powiatu wągrowieckiego – […]

Gminna Biblioteka Publiczna im. Czesława Chruszczewskiego w Mieścisku,
we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wągrowcu
serdecznie zapraszają na
Wieczór Muzyki i Kultury Żydowskiej,
który odbędzie się
29.10.2021r. (piątek)
w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Mieścisku.
W programie:
– prezentacja wystawy Społeczność żydowska powiatu wągrowieckiego
– spotkanie autorskie wokół książki Jerzego Palucha „Gminy wyznaniowe żydowskie powiatu wągrowieckiego”
– koncert muzyki żydowskiej „Gdybym był bogaczem” (na motywach musicalu „Skrzypek na dachu”)
WSTĘP WOLNY !!!
Koncert „Gdybym był bogaczem” to wyjątkowa gratka dla miłośników muzyki i kultury żydowskiej, oparta na motywach kultowego musicalu Jerrego Bocka „Skrzypek na dachu”. Wyjątkowi artyści scen polskich przeniosą słuchaczy do świata, którego już nie ma, a który przez setki lat współtworzył kulturowy krajobraz naszego kraju. Całość dopełni mistrzowska kreacja aktora Teatru Nowego w Poznaniu, który powiedzie publiczność do tych miasteczek, gdzie szewc był poetą, zegarmistrz filozofem, a fryzjer trubadurem. W trakcie koncertu zatrzymamy się na chwile w Anatewce, w domu Tewjego Mleczarza, którego przypadki, kłopoty, dysputy z Bogiem, marzenia indywidualne i zbiorowe dramaty dotyczą każdego z Nas i każdy z Nas rozpoznaje w nich siebie.
W repertuarze m.in.: Duet Goldy i Tewjego, Aria Tewjego – „Gdybym był bogaczem”, „To świt, to zmrok”, „Czy mnie kochasz”
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!