TYDZIEŃ BIBLIOTEK – DZIEŃ III

BIBLIOTEKA miejsce na czasie

Kto przyszedł na spotkanie, by dowiedzieć się czym są kąpiele leśne – miał okazję uzyskać wiedzę z pierwszej ręki; Agnieszka prowadzi takie zajęcia.

 

Satysfakcję powinny mieć również te uczestniczki i ci uczestnicy, którzy ciekawi byli tego, czym jest, jak wygląda, czym może być leśna terapia? Termin, który jest tytułem książki Agnieszki Antosik (wokół książki odbywało się nasze spotkanie) brzmi jak inne rodzaje wspierających sztuki lecznicze aktywności; fizjoterapia, psychoterapia, laseroterapia … i inne.

 

Dowiedzieliśmy się, że kąpiele leśne i dendroterapia (jeszcze jeden termin poznany w trakcie spotkania) to odrębne zjawiska, aktywności.

 

Sporo wiedzy, dużo doświadczenia, wiele ciekawości – takie było to półtoragodzinne spotkanie z Szepczącą z Drzewami – autorką książki „Leśna terapia”, Agnieszką Antosik, ale tym, co słychać było najgłośniej, choć chyba ani razu nie zostało wypowiedziane wprost było uczucie: miłość do drzew.

 

Agnieszko ( Szepcząca z Drzewami) – dziękujemy.

 

Dziękujemy – Księgarnia Muszyńscy, która zadbała o egzemplarze książki do sprzedaży .

 

Dziękujemy uczestniczkom i uczestnikom spotkania. „Jesteśmy w tym * wszyscy razem”  

 

*w tym, czyli tym razem – w zaangażowaniu w uczucia które towarzyszą nam kiedy idziemy do lasu, jesteśmy wśród drzew.

 

 


 

W piątkowe przedpołudnie w ramach Tygodnia Bibliotek odbyły się warsztaty dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mieścisku pt. „O czym mówią drzewa”, które poprowadziła Agnieszka Antosik Szepcząca z Drzewami.

 

Dzieci dowiedziały się, że drzewa:

 

🌳 porozumiewają się ze sobą;

 

🌳 jedne się ze sobą lubią, a inne nie lubią;

 

🌳 niektóre mogą się bać;

 

🌳 są solidarne w rodzinie.

 

Prowadząca chętnie odpowiadała na pytania. Spotkanie było bardzo ciekawe.

 

 


10.05.2024

 

godz. 9:30 – WARSZTATY DLA DZIECI „O CZYM MÓWIĄ DRZEWA”

 

godz. 17:00 – SPOTKANIE Z AGNIESZKĄ ANTOSIK AUTORKĄ KSIĄŻKI „LEŚNA TERAPIA”

sala wypożyczeń Biblioteki

 

Wstęp wolny!

 

Agnieszka Antosik – drzewolubom znana jako Szepcząca z Drzewami, autorka książki „Leśna terapia”, dendroterapeutka i praktykująca przewodniczka leśnych zaburzeń. Opowiadaczka zbierająca i snująca baśnie – i dla dzieci, i dla dorosłych. Od kilku lat pracuje z otwieraniem głosu, organizując stałe zajęcia ze śpiewem białym w roli głównej. Trzyma Kręgi Kobiet. Dla zaprzyjaźnionych wiąże czasem motanki, czyli słowiańskie lalki mocy.

 

10 maja spotka się najpierw z dzieciakami, by zdradzić im nieco sekretów świata drzew, a potem z dorosłymi, którzy są ciekawi tego, jak poczuć się zdrowszymi i szczęśliwszymi dzięki drzewom.

 

 

Wydarzenie  zrealizowane w ramach projektu BLISKO „Bibliopole – uprawiamy relacje wokół czytania”.

 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”

 

NPRCz 2.0
Narodowe Centrum Kultury
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *