SPOTKANIE Z PROF. ANDRZEJEM LEDEREM

BLISKO

Punktem wyjścia do rozmowy z profesorem Andrzejem Lederem była jego ostatnia książka „Ekonomia to stan umysłu. Ćwiczenie z semantyki języków gospodarczych”.

 

Spotkanie chyba satysfakcjonujące dla obu stron, bo po dwóch godzinach rozmowy jeszcze rodziły się kolejne tematy do dyskusji, a i profesor dysponował życzliwą gotowością rozwijania ich 😉.

 

Było o języku, o ekonomii, o teoriach ekonomicznych, o „nadmiarze” i czym dla nas ten nadmiar może skutkować, o kryzysach (uchodźczym, klimatycznym), była zakładka o AI.

 

Poruszyliśmy mnóstwo tematów, zadaliśmy ( sobie wspólnie ) sporo pytań, rozchodziliśmy się wdzięczni za spotkanie, rozmowę, dyskusję, namysł…

 

Panie Profesorze – dziękujemy !!! 😊👏

 


18.06.2024

 

godz. 18:00

 

SALA WYPOŻYCZEŃ BIBLIOTEKI

 

POLSKA W PRZEŁOMACH. JAK HISTORIA KSZTAŁTUJE NASZĄ WSPÓŁCZESNOŚĆ

 

Andrzej Leder – filozof kultury, psychoterapeuta

 

Profesor Polskiej Akademii Nauk, absolwent Akademii Medycznej i Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowca w Instytucie Filozofii UW. W 2015 roku ukazała się jego książka „Prześniona rewolucja. Ćwiczenie z logiki historycznej”, nominowana do Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego. Ostatnio opublikował  książkę pt. „Ekonomia to stan umysłu. Ćwiczenie z semantyki języków ekonomicznych”. 

 

„BIBLIOPOLE – uprawiamy relacje wokół czytania”

 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”

 

NPRCz 2.0
Narodowe Centrum Kultury
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *