To jest informacja o spotkaniu z Panią Profesor Anną Wolff – Powęską
– o wdzięczności dla Pani Profesor za przyjęcie zaproszenia i za determinację, by mimo nieprzewidzianych okoliczności do spotkania dojść mogło,
– o wdzięczności dla Publiczności – O, Wspaniała Publiczności, która czekałaś ponad godzinę na spotkanie!!!
– o wdzięczności za dyskusję wokół odpowiedzialności, edukacji, relacji polsko-niemieckich, zaangażowania w pracę organiczną, kultury, młodzieży, samorządowych wspólnot i … kryzysów (migracyjnym, klimatycznym, demokracji, tożsamości)
– o wdzięczności za emocje, które towarzyszyły spotkaniu, zwłaszcza w tych momentach, w których rozmowa otwierała się na pamięć …
– o wdzięczności za książkę – jej fizyczną obecność podczas spotkania, którą zawdzięczaliśmy Księgarni Muszyńscy z Wągrowca (Spotkanie odbywało się wokół książki “Bezcenną wartością jest prawda” (Wydawnictwo Poznańskie)
– o wdzięczności za to, że przez kilkadziesiąt minut byliśmy – po prostu – razem.
Dziękujemy za obecność liderom lokalnych samorządów – Burmistrzowi Mieściska Przemysławowi Rennowi, Wiceburmistrz Wągrowca Justynie Michalskiej.
25.06.2024
godz. 18:00
SALA WYPOŻYCZEŃ BIBLIOTEKI
„BEZCENNĄ WARTOŚCIĄ JEST PRAWDA”
Pani Profesor Anna Wolff-Powęska jest wybitnym polskim naukowcem. Zajmuje ważne miejsce w historii polskiej nauki jako historyk idei i politolog. Była pracownikiem naukowym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Dyrektorem Instytutu Zachodniego w Poznaniu. W swej pracy naukowej skupiała się na ważnych w wymiarze naukowym, społecznym, moralnym i ogólnoludzkim problemach – rozwiązywaniu konfliktów między narodami, integracji europejskiej, tolerancji, pojednaniu. Niemcom tłumaczy zawiłości historii Polski, a Polakom skomplikowaną historię Niemiec. Jest także popularyzatorką nauki. Jest laureatką wielu znaczących nagród, wyróżnień i odznaczeń przyznawanych przez Parlament Europejski, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, samorządy lokalne, organizacje pozarządowe, prasę ogólnopolską i lokalną.
„Dewiza, którą się w życiu kieruję, to nie ranić drugiego człowieka”
prof. zw. dr hab. Anna Wolff-Powęska
„BIBLIOPOLE – uprawiamy relacje wokół czytania”
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”
NPRCz 2.0
Narodowe Centrum Kultury
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego