„Słonecznikowa 5. Zimowa uczta” Aniela Cholewińska – Szkolik

Na Słonecznikowej 5 nadeszła zima. Tylko, że jakaś taka hmmm… mokra, szara, deszczowa.

Aniela Cholewińska – Szkolik – „Słonecznikowa 5. Zimowa uczta” – Wydawnictwo Wilga.

 

Zupełnie jak u nas za oknem. Bliźniaki Lilka i Krzyś, oraz ich młodszy brat Adaś wiedzą jak „wyczarować” śnieg. Wystarczy trochę wyobraźni i można się poczuć jak zwierzątka w szklanej śnieżnej kuli -pozytywce. Ta kula to prezent, który przysłał im wujek Julek …

 

„W środku stał maleńki domek otoczony choinkami, a wokół niego biegały sympatyczne zwierzątka: sarenka, lisek, mały niedźwiadek. Na dachu przycupnęła uśmiechnięta wiewiórka, a spod gałęzi choiny nieśmiało wychylał pyszczek jeż. I co najważniejsze, wszędzie wirował srebrzysty śnieg.”

 

W domu na Słonecznikowej też wszystko obsypane jest śniegiem: rodzice, dzieci, Zadzior i Tuptuś. Trochę takim nierzeczywistym śniegiem, ale skoro zima się ociąga …

 

Wypatrując prawdziwego śniegu bliźniaki i Adaś rysują zimowe obrazki, bawią się w duchy, cyrk, organizują dla rodziców „upiorne” przedstawienie, pieką pierniki i przygotowują przysmaki dla skrzydlatych gości zza okna. A Krzyś z tatą zbijają z desek stołówkę. Domyślacie się dla kogo? Zadziorowi bardzo podoba się to miejsce.

 

W końcu nadchodzi prawdziwa zima, dzieci wraz rodzicami inaugurują ją długim spacerem. Organizują bitwę na śnieżki, lepią bałwana i udają zwierzęta polarne.

 

Jakie zwierzęta żyją w Arktyce i na Antarktydzie?

 

Jakie zwierzęta polarne podczas zabawy będą naśladować Krzyś i Lilka?

 

Kto zna mieszkańców ulicy Słonecznikowej na pewno domyśla się kim będzie Adaś.

 

Tylko czy to zwierzątko żyje na biegunie? To już musicie sprawdzić sami.

 

Czekacie na zimę i na śnieżne ferie? Odpoczywajcie, spacerujcie, a jeśli pogoda będzie sprzyjać uprawiajcie sporty zimowe. Zachęcam, koniecznie przeczytajcie tę i poprzednie części Słonecznikowej 5. Książeczka odrobinę świąteczna, prawie zimowa, w pewnym stopniu ekologiczna, bardzo rodzinna i nieskończenie pomysłowa. Dla przedszkolaków w sam raz. Czytajcie, słuchajcie, dobrze się bawcie.

 

Polecam.

 

elemen

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *