„PIERWSZE KROKI OKIEM TATY” w naszej bibliotece

Kolejna bezpłatna publikacja z cyklu „Pierwsze kroki” – dostępna w Bibliotece.

„Zawsze uśmiechniętych ludzi znajdziecie tylko w reklamie”, a w konkretnym, codziennym życiu ludzie mają swoje problemy, trudności i wielu z nich w tych problemach i trudnościach potrzebuje wsparcia – zwłaszcza jeśli jest (albo za chwilę stanie się ) Tatą.

 

Rodzajem wsparcia dla ojców – teraźniejszych, przyszłych – pomocy może być b e z p ł a t n a  p u b l i k a c j a – „Pierwsze kroki okiem Taty” – Wielkopolski Informator dla Ojców Małych Dzieci, kolejna publikacja Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu w serii „Pierwsze kroki”.

 

Książeczka dostępna jest bezpłatnie w naszej bibliotece i możecie ją zabrać dla siebie, dla sąsiada, przyjaciela, sympatii, dla chłopaka – „PKOT” może służyć wsparciem wielu osobom.

 

Co tam znajdziecie?

 

Jak pisze we wstępie Pani Paulina Stochniałek, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego, publikacja oddaje głos ojcom: „ Możemy przeczytać jak ze swojej perspektywy opowiadają o tym, czy można przygotować się do wyzwań rodzicielstwa ( …) jak istotna jest wzajemna komunikacja i wspieranie się z drugą osobą w codziennych wyzwaniach rodzicielstwa.

Nowe „Pierwsze kroki” to również więcej miejsca na fachowe teksty na temat tego, jak partnerzy mogą pomóc swoim partnerkom w czasie połogu, jak zmienia się seksualność w trakcie ciąży i po porodzie, czy w końcu – jak wygląda budowanie relacji pomiędzy dziećmi i rodzicami”.

 

Poradnik przygotował Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej we współpracy z Fundacja Dzieciaki i Zwierzaki.

 

Zapraszamy do korzystania, brania, czytania; bierzcie, czytajcie, podawajcie dalej!

 

Warto przypomnieć także, że w Bibliotece dostępne są także pozostałe publikacje ROPS:

„Pierwsze kroki”,

Pierwsze kroki w szkole”

„Kryzysownik”

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *