PIĄTA PORA ROKU

Piąta Pora Roku – seria wydawnicza naszej Biblioteki!

W czwartek wieczorem w Bibliotece spotykamy się z mieszkającym w Seattle autorem tomu „Podlesie. 77 wierszy z Shoreline i Seattle” Leszkiem Z. Chudzińskim.
Spotkanie będzie okazją do rozmowy o wierszach, wsi (Podlesiu) , dzieciństwie, Ameryce i Polsce widzianej z daleka , ale będzie też okazją do promocji serii wydawniczej, której tomem „Podlesie” dajemy życie.
Tak, Biblioteka jest Wydawcą – Wydawczynią! Inaugurujemy tę działalność „Podlesiem”, które właśnie dojechało do nas z drukarni!
Seria nazywa się „Piąta Pora Roku” i prezentujemy logotyp, który znajdziecie na okładce tomu wierszy i na okładkach wszystkich wydawnictw, które Biblioteka w przyszłości wyda.
Dlaczego 5PR? Bo istnieje piąta pora roku: „Jest piąta pora roku. Jest coś co wymyka się biegowi czasu, a jednak powraca rokrocznie jak jesień i jak zima, jak wiosna i jak lato. Coś co ma swoje owoce i swój blask”
 
Czyli, mówiąc krótko, jest to pora pamięci, wspomnień, marzeń, snów, literatury, słów, muzyki i sztuki, poezji, wyobraźni, wszystkiego tego, co powstaje w czasie i jest trwalsze niż moment, w którym powstaje.
 
W Bibliotece ta pora roku trwa nieustannie, nazwą serii wydawniczej chcemy podkreślić ten fakt i zapraszać do odkrywania i przeżywania tej dziwnej i pięknej pory roku coraz to nowe uczestniczki i nowych uczestników. 
 
Zapraszamy na spotkanie Autorskie – czwartek, godz. 18.00 – Biblioteka
 
*Pascal Quignard „Abucjusz”, tłum. Tadeusz Komentant

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *