PARYSKI WIECZÓR W ROI DORE

24.09.2021, godz. 18:00

W piątkowy wieczór w naszym kinie odbył się pokaz filmu dokumentalnego „Galeria Roi Doré w Paryżu”. Po projekcji miało miejsce spotkanie z jego reżyserem oraz koncert muzyki francuskiej w wykonaniu wspaniałego zespołu „Accorde’On MiKS. Francuski wieczór zakończył się filmem „O północy w Paryżu”.

Pokaz filmu dokumentalnego.

„Galeria Roi Dore w Paryżu”to film dokumentalny o działalności polskiej galerii sztuki Roi Doré w Paryżu. Film powstał z materiałów wideo zarejestrowanych na przestrzeni kilku ostatnich lat. Dzięki temu możemy odbyć wirtualną wycieczkę na liczne wernisaże galerii. Poznajemy klimat Paryskiej wystawy takich artystów jak Zdzisław Beksiński, Michał Batory, Artur Majka, Witold Urbanowicz, uczestniczymy w wernisażu wystawy „Krzyż w Sztuce” na której gościły pracę mi.in: Salwadora Dali, Berta Sterna, Waltera Spitzera, Andrzeja Strumiłło, Vladimira Veličkovića, Hasiora, i wielu innych. Odczujemy klimat spotkań autorskich z Janem Sochoniem, a także zajrzymy na Międzynarodowy Konkurs artystyczny NanoArt im. prof. Tadeusza Malińskiego. Galeria Roi Doré jest prowadzona przez charyzmatycznego kolekcjonera i przedsiębiorcę Józefa Rudka. Jego pasja wystawiennicza, wbrew ekonomicznym przesłankom, zwycięża w utrzymaniu pełnego klimatu miejsca, skupiając polskich artystów dzisiejszego Paryża.

Koncert muzyki francuskiej w wykonaniu zespołu „Accorde’On MiKS”.

„Accorde’On MiKS” – to trio złożone z instrumentalistów grających na akordeonie – Michał Gajda, kontrabasie – Krzysztof Samela i perkusji – Mirosław Kamiński.

Repertuar koncertu składa się przede wszystkim z piosenek takich artystów jak Joe Dasin, Charles Aznavour, Richard Galliano czy Édith Piaf.