„OPERACJA JEDNOROŻEC” Jørn Lier Horsta

Biuro Detektywistyczne Nr 2. Sprawa nr 211: JEDNOROŻEC

Otwórzcie szeroko oczy, nadstawcie ucho, bądźcie uważni i skoncentrowani jak na detektywów przystało. Przed Wami nowa zagadka, a właściwie kilkanaście zagadek, które możecie rozwiązać wspólnie z Tiril, Olivierem i  ich wiernym czworonożnym przyjacielem Ottonem, w 25 tomie serii „Operacja” Jørna Liera Horsta.

 

Mali detektywi Biura Detektywistycznego nr 2 wraz z dziadkiem Franzem wyruszają do Moklehoma City, miasteczka westernowego, które znajduje się w Kansas. Kansas to jeden z pięćdziesięciu  Stanów Ameryki Północnej.

 

Jak myślicie jak się tam dostaną, pojadą, popłyną, czy polecą? Podpowiem, że z Oslo do Kansas City jest 7080 km. (sprawdziłam)

 

Jakie zadanie czeka na nich w  Moklehoma City? Kowboje, traperzy, osadnicy, poszukiwacze przygód i … dzikie konie. A wśród nich jeden wyjątkowy – jednorożec.

 

Gilbert Fogg prezydent Towarzystwa Historii Naturalnej wyznaczył nagrodę w wysokości miliona dolarów dla  osoby, która złapie jednorożca. Nikomu dotychczas się to nie udało. Dlatego też zwrócił się o pomoc do swojego starego przyjaciela Franza i małych detektywów z Elvestad.

 

Czy jednorożce naprawdę istnieją, czy są stworzeniami fantastycznymi występującymi w mitach i legendach?

 

Tiril, Olivier i dziadek Franz mają zdjęcie, na którym wśród stada dzikich koni widoczny jest ten jeden, wyjątkowy z rogiem.

 

Czy uda im się schwytać jednorożca?  Dodam, że sympatyków fantastycznego stworzenie posiadającego róg na czole jest wielu, a i nagroda pieniężna kusząca.  Próbować będzie niejeden, a komu się poszczęści? Może to gang motocyklowy ma patent na schwytanie jednorożca, hmmm … kto wie.

 

W książce znajdziecie także kilka czarnych charakterów, ale o tym cicho sza.

Jak to z kryminałem bywa ( nawet tym dziecięcym) nie można zdradzić zbyt wiele, by nie popsuć zabawy.

 

Czytajcie, tropcie, szukajcie …nie zapomnijcie o „zleceniach Ottona” na końcu książki. Niezmiennie polecam. Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu MEDIA RODZINA.

 

Zapomniałam dopisać, że jednorożec narysowany przez Hansa Jørgena Sandensa na okładce książki ma brokatową grzywę, ogon i … róg. Cudo

 

elemen.

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *