OBCHODY 105. ROCZNICY POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

ZAPRASZAMY!

Wczoraj w ramach obchodów 105. rocznicy Zwycięskiego Dnia Powstania Wielkopolskiego w naszym kinie odbył się pokaz filmu „Płomień Wolności – epopeja budzyńska”.

 

Jest to historia przebiegu Powstania Wielkopolskiego na terenie Budzynia. W produkcji znalazły się materiały archiwalne oraz sceny rekonstrukcji. W roli aktorów wystąpili mieszkańcy Budzynia jak i innych okolicznych miast.

 

Przed i po seansie można było wysłuchać krótkiej prelekcji ma temat tworzenia projektu, którą prowadzili jego współtwórcy – Hanna i Jan Danielewicz z Izby Historii Ziemi Budzyńskiej.

 

 

 


27.12.2023

 

godz. 12:00Okolicznościowy Apel przy Obelisku Powstańców Wielkopolskich, ul. Wągrowiecka 19;

 

godz. 13:00projekcja filmu „Płomień wolności – epopeja budzyńska” wraz z prelekcją, sala Kina za Rogiem Mieścisko.

 

Film „Płomień Wolności”  jest to historia przebiegu Powstania Wielkopolskiego na terenie Budzynia. Oprócz materiałów archiwalnych w produkcji znajdują się sceny rekonstrukcji. W roli aktorów wystąpili mieszkańcy Budzynia jak i innych okolicznych miast.

 

Przed i po seansie można będzie wysłuchać krótkiej prelekcji ma temat tworzenia projektu, którą poprowadzą jego współtwórcy – Hanna i Jan Danielewiczowie z Izby Historii Ziemi Budzyńskiej.

 

 

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *