NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

Projekt prowadzony jest z przekonaniem o potrzebie kontaktu z dziełem filmowym już od najmłodszych lat.

Młodzi widzowie poprzez refleksyjny odbiór sztuki filmowej rozwijają swoją wrażliwość, zdobywają wiedzę i lepiej rozumieją otaczający ich świat.

 

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to filmy dostosowane do wszystkich poziomów edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To cykle tematyczne oparte na wyjątkowych filmach, dopełnionych o prelekcje, omówienia i propozycje warsztatów plastycznych, karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne do pobrania ze strony: http://www.nhef.pl.

 

Przygotowane materiały dydaktyczne stanowią pomoc dla nauczycieli w realizacji podstawy programowej poszczególnych przedmiotów. Jesteśmy przekonani, że udział w NHEF wzbogaci jednocześnie programy wychowawczo-profilaktyczne szkoły, a filmy oglądane w domu z udziałem rodziny ucznia mogą stanowić inspirujący punkt wyjścia do działań wychowawczych zarówno w szkolnej klasie, jak i w domu.

 

Zapraszamy do zapisów przez wypełnienie formularza: http://www.panel.nhef.pl/zgloszenie

 

Szczegółowe informacje o programie oraz materiały dydaktyczne dla nauczycieli dostępne są na stronie: http://www.nhef.pl

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *