„MYSZONEK POMAGA W DOMU” Riikka Jäntti

Zachęcam do lektury „Myszonek pomaga w domu” Riikka Jäntti

Przyjemność, odpoczynek, zabawa, rozrywka, radość, uciecha, odlot…, jednym słowem FRAJDA.

 

Wydawnictwo Frajda, należy do grupy wydawniczej FILIA od wiosny 2022r. Powstało, aby uszczęśliwiać najmłodszych czytelników.

 

Poznajcie Myszonka, bohatera powieści Riikki Jantti pt. „Myszkonek pomaga w domu”.

 

Jak się zapewne domyślacie Myszonek jest … myszką. Mieszka w Finlandii kraju, z którego pochodzi św. Mikołaj i Muminki. Uwielbia komiksy, zabawy w berka, w chowanego i rycerzy. Kocha mamę, swojego przyjaciela Lulu (chociaż czasami się sprzeczają) i misia przytulankę (chociaż czasami się zagubia). Myszonek nie boi się burzy i potrafi opowiadać fantastyczne bajki na dobranoc.

 

Posłuchajcie :„Był sobie raz zajączek. Skakał po lesie i przyszedł do niego lis. Lis go gonił i zajączek uciekł. Potem lis go ugryzł. Zajączek też ugryzł lisa i lis sobie poszedł. Potem zajączek poszedł do domu i poszedł spać. Koniec bajki.”
Mała czytelniczko, mały czytelniku, czy potrafisz wymyślić bajkę na dobranoc dla swoich najbliższych? Spróbuj już dziś.

 

Myszonek mimo, że jest jeszcze mały stara się być samodzielny. Wiele rzeczy potrafi zrobić sam, ale czasami zdarza się, że małe łapki nie utrzymają ciężkiej butelki z sokiem, wycisną zbyt dużo keczupu na zapiekankę lub rozleją wodę. „Nie szkodzi” – powtarza mama, która wie, że jej synek w ten sposób uczy się i poznaje świat. Myszonek chętnie pomaga mamie w pracach domowych- wspólnie myją naczynia, zamiatają podłogę i gotują.

 

Co może powstać z krzesła, parasola i koca?

 

Na czym jeżdżą „rycerz” Myszonek i „rycerz” Lulu podczas zabawy?

 

Halo! Halo! Myszonek macha do wszystkich przedszkolaków. Zaprzyjaźnimy się? Jestem taki jak Wy – mądry, samodzielny i baaardzo pomysłowy.

 

Gorąco polecam. Biegnę wymyślać bajkę dla domowników i stroić miny przed lustrem.

 

elemen.

 

Książka dostępna w naszej bibliotece: SOWA OPAC : Gminna Biblioteka Publiczna w Mieścisku Katalog księgozbioru – Myszonek pomaga w domu

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *