MIĘDZYNARODOWY LISTOPAD POETYCKI 2023

KRYSTYNA KONECKA

Ile w sonecie da się powiedzieć o świecie?

 

Jak się poświęca sonetów cykl jednej tylko kobiecie?

 

Co znajdziecie w sonecie, czego gdzie indziej nie znajdziecie?

 

O tym wszystkim (i więcej) rozmawialiśmy wczoraj podczas spotkań z poetką, Krystyną Konecką.
W ramach 46. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego najpierw spotkanie z młodzieżą w Szkoły Podstawowej Milenium im. Jana Pawła II w Popowie Kościelnym. Uczennice i Uczniowie z klas 7 i 8 miały i mieli okazję rozmawiać z poetką o tym, czym jest poezja, co to jest sonet, skąd u poetki wzięło się zamiłowanie do Muminków, jak to się stało, że zaczęła pisać sonety i pisze je do dziś. Żywe spotkanie, pełne emocji poruszyło chyba młodych ludzi, bo kolejka po autograf po spotkaniu – no, sami zobaczcie …

 

Potem w naszym studiu w Bibliotece TOK JOB Studio rozmawialiśmy już o źródłach poezji; skąd się bierze, (że często to źródło jest ciemne, jest nim jakieś cierpienie, ból), o formie poetyckiej (że sonet, to wyrafinowana forma, wymagająca, „krystaliczna”), o tym, jak życie może dodawać twórczości dodatkowych sensów (sonetti a corona, których cykl ukazuje się podczas pandemii koronawirusa). Świetna, ciepła, pełna emocji rozmowa z poetką, której będziecie mogły i mogli posłuchać za niedługo na naszej stronie i spotify TOK JOB Studio.

 

Rozmowa z Krystyną Konecką:

 

 

Pani Krystynie Koneckiej życzymy nieustającej weny, a chętne do lektury poezji czytelniczki (i czytelników) zapraszamy do biblioteki – dysponujemy podarowanymi przez Autorkę tomikami wierszy (z autografem!!!).

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *