„LEŚNE OBJAWIENIA”

PODCAST

Na progu wiosny – w marcu – rozpoczniemy emisję podcastu “Leśne objawienia”

 

To będzie podcast dla tych, które i którzy czytały/czytali natchnioną powieść Richarda Powersa “Listowieść”. Dla tych, które/którzy dopiero stoją na progu tej wielkiej i zielonej czytelniczej przygody. Dla tych, które/którzy wielbią las, czczą życie w drzewach. Dla tych, które i którzy usłyszawszy przez przypadek, poczują się zaproszone/zaproszeni do wędrówki przez “pradawne lasy myśli”.

 

„Listowieść”. Książka nazywana jedną z najważniejszych ostatnich lat, zdobywczyni Nagrody Pulitzera w 2019 Napisano o niej wiele słów, nie zawsze pełnych zachwytu, ale zgodnie przyznawano zawsze: to książka zamierzenie nieantropocentryczna, zmieniająca perspektywę patrzenia, co w dobie katastrofy klimatycznej jest konieczne.

 

Dlaczego “Leśne objawienia”? Bo tak nazywa się się gra, którą tworzy jeden z bohaterów powieści. Bo powieść prze-pełna jest “objawień”, zaszytych w niej przez Autora historii, faktów, treści, opowieści, które czekają – a naszym zdaniem – domagają się opowiedzenia, opisania, rozwinięcia, doczytania, przeżycia. Chcemy dopowiadać i zapraszać do doczytywania wspólnie;

 

my czyli:

 

Agnieszka Antosik – Szepcząca z Drzewami, autorka książki „Leśna terapia”, dendroterapeutka i przewodniczka leśnych kąpieli, na co dzień obecna w Wypożyczalni dla dzieci Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, gdzie opowiada baśnie, prowadzi warsztaty przyrodnicze dla dzieciaków i trzyma Kręgi Kobiet. Po godzinach prowadzi zajęcia ze śpiewem białym w roli głównej i lideruje zespołowi Cudawianki z Gniezna.

 

Włodek Naumczyk; prywatnie – amator kontemplacyjnych biegów w lesie, miłośnik chóralnego śpiewu, nienasycony czytelnik oryginalnej eseistyki i starający się utrzymać uwagę i zachwyt uczeń w szkole starobuddyjskich tekstów, społecznie – radny Rady Miejskiej w Wągrowcu, zawodowo – lideruje Zespołowi Gminnej Biblioteki Publicznej im. Czesława Chruszczewskiego w Mieścisku.

 

Podcast jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch Bibliotek: Gminnej Biblioteki Publicznej w Mieścisku i Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

 

Matronat i patronat roztaczają profile/strony: Szepcząca z drzewami i Szukam w lesie

 

Podcastu będzie można słuchać na kanałach You Tube obu Bibliotek, Spotify ( Biblioteka Mieścisko),

 

Tak rośnie Kultura. Jak drzewa….

 

Do usłyszenia “za chwilę”!

 

Partnerką Biblioteki w projekcie jest Fundacja PVE Dobra Energia

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *