KONCERT XV POZNAŃSKIE KOLĘDOWANIE

Za nami koncert Zespołu Wokalnego Affabre Concinui!

Popołudniowy niedzielny koncert to była godzina, w której wokaliści tworzący zespół Affabre Concinui dzięki wyjątkowym umiejętnościom wokalnym i wrażliwości i entuzjastycznie reagująca publiczność ( jesteście wspaniałe i wspaniali!!) stworzyli wspólnie wyjątkową atmosferę.

 

Budowały ją wpierw opracowane na zespół tradycyjne kolędy – bo przecież koncert odbywał się w ramach XV Poznańskiego Kolędowania*.

 

Dalej szły znane świąteczne piosenki; „Dzień jeden w roku”, „White Christmas”, „Jingle bells”. Chyba żegnaliśmy w ten sposób świąteczny czas – to był zresztą jeden z finałowych koncertów XV Poznańskiego Kolędowania.

 

Żegnaliśmy świąteczny nastrój , ale witaliśmy czas karnawału, a w ten wprowadziły nas mistrzowskie wykonania klasyków „Just Walking In the Rain”, „Stand By Me”, „Hello Mary Lou”.
Wokaliści chcieli zakończyć koncert piękną kodą w postaci znanego z wykonania Luisa Armstronga utworu „What a Wonderful World”, ale aplauz publiczności zatrzymał ich na scenie na jeszcze dwa utwory.

 

Pięknie dziękujemy za ten wieczór; Wokalistom, Wam – droga publiczności, Organizatorom Poznańskiego Kolędowania – Poznański Chór Chłopięcy pod dyrekcją Jacka Sykulskiego, kolegom; Miłoszowi i Boguszowi za nagłośnienie i oświetlenie koncertu i wszystkim tym, którzy brali udział w przygotowaniu i realizacji wydarzenia.

 

* Poznańskie Kolędowanie to inicjatywa Poznańskiego Chóru Chłopięcego, organizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem Artis Choralis.

 

 


 

Tym razem zagra dla Was zespół Affabre Concinui w ramach XV Poznańskiego Kolędowania. Zespół został założony w 1983 r. w Poznaniu i składa się z sześciu mężczyzn, którzy śpiewają a cappella.

 

Będzie to niesamowite wydarzenie.

 

15 stycznia 2023r. / niedziela

 

godz. 17:00

 

sala widowiskowa Biblioteki

 

Obowiązują BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI do odbioru w Bibliotece w Mieścisku!

 

ZAPRASZAMY!!!

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *