KONCERT REPERCUSSION!!!

„MUZYKA RUPIECI” NA OTWARCIE BIBLIOTEKI

Muzyka inna niż ta, którą do tej pory oferowaliśmy.

 

Kto był ten wie.

 

Środowy koncert składał się z dźwięków pochodzących z przeróżnych przedmiotów, które posiadamy w domu, a także z dźwięków wydobywających się z ust. Zwykłe piłki do koszykówki, długopisy, klawiatury, miski, a tyle radości i frajdy.

 

Zarówno dzieci, młodzież oraz dorośli byli zadowoleni. Pani Agnieszka Mazur wraz ze swoją bratanicą Anią wprowadzały publiczność w to, co za chwilę miało nastąpić, a godzinę rozrywki zapewnili nam: Jacek Muzioł, Radosław Jędraś, Bartłomiej Dudek oraz Miłosz Rutkowski.

 

Cała sala podziękowała Artystom wielkimi brawami.

 

Przed koncertem, w trakcie oraz po koncercie publiczność chętnie przebywała w naszych nowych wnętrzach, zwiedzała je. Tak się spodobały, że ciężko było je opuścić.

 

Mamy nadzieję, że tak będzie zawsze!

 


Z okazji otwarcia Biblioteki po modernizacji przygotowaliśmy dla Was koncert Repercussion „Muzyka Rupieci”

 

01.03.2023

 

godz. 17:00

 

sala widowiskowa Biblioteki w Mieścisku.

 

Dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy…. Wszyscy są mile widziani, ponieważ będzie to idealny pomysł na spędzenie czasu z rodziną.

 

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Bibliotece w Mieścisku.

 

Zapraszamy!!!

 

Repercussion to zespół którego naczelną ideą jest wykonawanie muzyki, z wykorzystaniem bogatego instrumentarium perkusyjnego. Grupa swobodnie porusza się w różnych stylistykach – od muzyki etnicznej, przez blues i jazz, aż po kompozycje z kręgu współczesnej muzyki klasycznej. Niezwykle ciekawym nurtem, który zespół uprawia jest „teatr instrumentalny”, polegający na teatralizacji (wizualizacji) gry instrumentalnej. Charakterystyczne dla tego nurtu jest wykorzystywanie jako instrumentów przedmiotów codziennego użytku, elementy gry aktorskiej, ruchu scenicznego oraz happeningu.

 

Członkowie zespołu: Jacek Muzioł – założyciel i kierownik artystyczny, Bartłomiej Dudek, Radosław Jędraś, Miłosz Rutkowski są absolwentami perkusji wrocławskiej Akademii Muzycznej, na co dzień aktywnie działającymi na rynku muzycznym jako wykonawcy oraz pedagodzy.

 

Grupa ma na swoim koncie liczne koncerty m.in. podczas Festiwalu Crossdrumming w Warszawie, Międzynarodowego Forum Perkusji w Żaganiu, Festiwalu Rytmu Drumbattle w Legnicy i Nurt Off Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

 

Zespół prowadzi także bogatą działalność edukacyjną adresowaną do dzieci i młodzieży.

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *