KOLEJNE DOFINANSOWANIE Z PROGRAMU KULISY KULTURY!

„Podniesienie jakości usług kulturalnych poprzez adaptację pomieszczeń (świetlica, magazynek, korytarz) na miejsce innowacyjnej działalności kulturalnej – Centrum Wsparcia Dziewczynek – GŁOSKA”

Z radością informujemy, że w tym roku dzięki kolejnej dotacji z projektu Kulisy Kultury (Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego) wyremontujemy  kolejne pomieszczenia  w Bibliotece  –  świetlica, magazynek, korytarz – które przygotujemy na miejsce innowacyjnej działalności kulturalnej – Centrum Wsparcia Dziewczynek – GŁOSKA

 

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego dofinansował wniosek „Podniesienie jakości usług kulturalnych poprzez adaptację pomieszczeń ( świetlica, magazynek, korytarz) na miejsce innowacyjnej działalności kulturalnej – Centrum Wsparcia Dziewczynek – GŁOSKA”  kwotą 95 000 zł!

 

Centrum Wsparcia Dziewczynek – GŁOSKA (o projekcie napiszemy szeroko wkrótce!!!!) – to będzie innowacyjne miejsce łączące przestrzeń kultury, edukacji i działalności społecznej. Przestrzeń, w której realizowany będzie pilotażowy program wsparcia dziewczynek. Program – po fazie pilotażu – będzie mógł zafunkcjonować w innych gminach Wielkopolski. (Opracujemy standardy, praktyki, działania i scenariusze takiego Centrum)

 

To trzecia edycja marszałkowskiego programu – w ramach konkursu KK’21 zmodernizowaliśmy pomieszczenie biurowe, tworząc z nim napawające nas radością i dumą studio nagrań i studio radiowe, w ramach KK’22 zmodernizowaliśmy wszystkie wejścia do Biblioteki i zmieniliśmy estetykę sceny w Sali widowiskowej.

 

Dziękujemy Radnym Rady Gminy Mieścisko za zaangażowanie, za zabezpieczenie w budżecie środków finansowych,  które umożliwiają „sięgnięcie” po środki z zewnętrznych źródeł.

 

Serdecznie dziękujemy!

 

Tak rośnie kultura gdy „jesteśmy w tym wszyscy razem”!

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *