„GUSTAW. NIEŚMIAŁY DUSZEK” FLAVIA Z. DRAGO

Spotkaliście kiedyś ducha, lub duszkę?

Lubicie książki o duchach? Czy wiecie jak wygląda duch? Gdzie mieszka? Co lubi robić?

 

Odpowiedzi znajdziecie w książce napisanej i zilustrowanej przez Flavia Z. Drago pt. „ Gustaw. Nieśmiały duszek”. Przygody duszka Gustawa zostały przetłumaczone na język polski przez Urszulę Gardner, a rozpowszechnione drukiem przez Wydawnictwo Świetlik, które jest nowym dziecięcym konceptem Wydawnictwa Kobiecego.

 

Mały duszek Gustaw uwielbia straszyć, przenikać przez ściany, poruszać różnymi przedmiotami, ale najbardziej na świecie pasjonuje się grą na pewnym instrumencie. Jaki to instrument? Tego zdradzić nie mogę, ale prawdopodobnie gra znakomicie. Prawdopodobnie, gdyż tej muzyki jeszcze nikt nie słyszał. Gustaw jest bardzo nieśmiały i ma problem z nawiązaniem kontaktów z innymi.

 

Nie ma przyjaciół, ani znajomych. Kiedy spotyka kogoś milczy, czerwieni się i chowa. Czasami próbuje kogoś zagadnąć, ale w ostatniej chwili paraliżuje go strach i rezygnuje.

 

Często powtarza sobie:

 

„Muszę być dzielny. Muszę się pokazać innym”.

 

Aby wcielić w życie powtarzaną myśl Gustaw zaprasza wszystkie straszydełka na swój koncert.

 

Czy straszydełka skorzystają z zaproszenia?

 

Czy spodoba im się muzyka, którą gra Gustaw?

 

Czy duszek znajdzie w końcu przyjaciół?

 

Krótka książeczka z przesłaniem, a nawet kilkoma: „rozwijaj talenty”, „warto robić coś dla siebie”, „dbaj o przyjaciół”, „ktoś małomówny i nieśmiały może okazać się wartościowy”.

 

Dla tych, którzy codziennie stawiają czoło swoim lękom w przedszkolu, w szkole, w pracy i dla tych, którzy lubią książki o duchach.

 

Polecam!

 

elemen

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *