GADŻETY DLA SENIORÓW

W ramach rozwijającej się współpracy z działającym pod auspicjami Pani Marszałek Pauliny Stochniałek, Regionalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Poznaniu otrzymaliśmy zestaw publikacji i materiałów przydatnych seniorkom i seniorom w codziennym życiu.

Seniorko, Seniorze –
w Bibliotece możesz ,
(powiedzmy to otwarcie)
w z i ą ć   m a t e r i a ł y   i wsparcie!!!

 

By dowiedzieć się, jak uniknąć zagrożeń związanych z korzystania z Internetu – warto zabrać (bezpłatnie!!) broszurkę „Bezpieczny senior w cyberprzestrzeni”. Z niej dowiecie się, jak nie dać się oszukać „na wnuczka”, „na elektryka”, ,,na pogotowie ratunkowe”, jak nie ulec manipulacji podczas prezentacji. Z broszurki dowiecie się jakie są najnowsze metody oszustw i jak skorzystać z pomocy, jeśli już staliście się ofiarą oszustwa.

 

By wspomóc umysł, wzmocnić go, trenować możecie skorzystać z ćwiczeń zawartych w książkach „Zeszyt do ćwiczeń kaligrafii”, czy „Neurosesje, 30 – dniowy trening pobudzający umysł”. Z przyjemnością zrobimy kopie materiałów, z których możecie korzystać, by poprawić pamięć, by dbać o sprawność umysłu. Takie ćwiczenia mogą być też dobrą zabawą, jeśli będziecie je wykonywać w grupie.

 

W tych ćwiczeniach wykorzystać możecie materiały do indywidualnej, czy grupowej zabawy – drewniane kostki, domino, czy zestawy do gry w kółko i krzyżyk.

 

Z całą mocą uruchomimy te materiały po modernizacji Biblioteki, kiedy będziemy mogli otworzyć Klub Seniora, ale już dziś możecie korzystać z tych zasobów, ćwiczyć, trenować z nimi i dobrze się bawić.

 

W naszym kąciku z ulotkami znajdziecie również zakładki do książek, po które serdecznie zapraszamy.
Dziękujemy Panu Radosławowi Dukatowi, Kierownikowi Działu Polityki Senioralnej ROPS w Poznaniu za życzliwość i materiały*. „Jesteśmy w tym wszyscy razem”

 

Zatem Seniorzy, Seniorki,
Bierzcie, korzystajcie – koniecznie!
Po treningach – przyjdą do Was na „korki”,
A w Internecie będziecie bezpieczni!

 

*materiały wyprodukowane w ramach programu Wielkopolski Program Wspierania Osób Starszych

 

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *