FESTIWAL KOBIET WSI – 24-26.06.2022 – dzień I

Festiwal Kobiet Wsi rozpoczęty!

Słońce jeszcze stało wysoko, gdy nieśpiesznie wystartowaliśmy: Natalia i Ewa rozpoczęły Festiwal Kobiet Wsi opowieścią o artystkach i artystach, które i którzy wystąpiły i wystąpili w pierwszym dniu wspólnego – Biblioteki i Cechowni Artystycznej przedsięwzięcie. Ewa zaprezentowała partnerów i mecenasów Festiwalu.

 

Powiedzieliśmy także po co taki Festiwal; dlaczego proponujemy takie nowe w naszej Gminie kulturalne, ale i społeczne i edukacyjne zjawisko.

 

Tę nazwę Festiwal Kobiet Wsi słyszeć i widzieć będziecie często; bo dwa dni Festiwalu to jest event, wydarzenie, fiesta, ale cały projekt rozwijać się będzie w swoim rytmie przez cały rok.

 

O tym później, teraz relacja z pierwszego dnia;

 

Koncertowo – kameralnie, ale pięknie, zjawiskowo, uwodząc muzyką i słowem otworzyła Festiwal Yoenna. To trochę „surrealistyczny świat niedopowiedzianych słów, miłości i samotności …”, jak pisze o swoich utworach Artystka z Poznania, ale ten surrealizm spodobał się publiczności. Miejscami – bardzo!!!

 

Bayan Brothers – akordeonowy duet (Alaksander Jakubów i Łukasz Mirek) w specjalnie przygotowanym na FKW repertuarze uwiódł naszych gości z Francji; melodie z „Amelii” i muzyka paryskiej ulicy rozkołysała Francuzów, a pozostałych wprawiła w świetny nastrój. Ostatnie trzy utwory z mocnymi bitami wywołały entuzjazm części słuchaczek.

 

Na koniec festiwalowego dnia, krótko przed 22.00 do interaktywnego spektaklu „Kawaler” zaprosił „nie tylko panie” Piotr Chlipalski pjoter. W improwizowanych z publicznością, scenach, jego „Kawaler” przygląda się życiu na-swój-sposób-inteligentnego, całkiem przystojnego i absolutnie nieprzygotowanego do wspólnego życia jegomościa, który mimo to tęskni za tą magiczną więzią, która zdaje się tak łatwo przychodzić wszystkim innym.

 

Festiwal Kobiet Wsi rozpoczęty. Kto był i uczestniczył nie żałuje, kto nie był – może to jeszcze zmienić uczestnicząc w drugim dniu. A atrakcji moc; od południa po noc.

 

Współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

 

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU

 

Partnerzy:

 

https://fundacjapfr.pl/akademia_rozwoju.html

 

https://fundacjapfr.pl/

   

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *