FESTIWAL KOBIET WSI 24-26.06.2022 – dzień II

Festiwal Kobiet Wsi oddycha i stawia pierwsze kroki!!! Relacja z soboty.

O 11.00 nasze Kino Społecznościowe wypełniło się małymi kobietkami, które oglądały ( niektóre z mamami) opowieść o „Ainbo – strażniczce Amazonii”. Były także wieczorne seanse dla dużych kobietek „Mustang”, „Królowe boiska” i „Benedetta”

Dzięki że byłyście!

W samo południe, w wysokim słońcu turniej piłkarski rozegrały Girls Mieścisko. Brawo Dziewczyny – puchary i dyplomy w podziękowaniu to mało, by podkreślić jaką energię wnosicie swoim sportowym zaangażowaniem! ( O 15.00 na scenie dziewczyny otrzymały dyplomy i puchary)

Od 13.00 trwały warsztaty florystyczne na stoisku Gości z Francji  – powstały piękne bukiety kwiatów – w koszyczkach, albo w formach tak wysmakowanych, jak przypominające parasolki!!!!!!! Merci beaucoup!! Na stoisku Gości z Holandii  trwały pokazy przędzenia i przygotowywania materiałów z filcu. Dank u.!

Klasą dla siebie były stoiska Koło Gospodyń Wiejskich w Kłodzinie, Nieświastowice – nasz mały zakątek, KGW: Mieścisko, Sarbia, Podlesie Wysokie, Popowo Kościelne pokazały, co miały najlepszego; wyjątkowa dawka smaku, uroku, kulinarnego mistrzostwa. Koła Gospodyń wymiatają! Niektóre nawet na scenie – brawo Dziewczyny z Popowa!!! Czas pokazać tę klasę naszych Kół Gospodyń szerzej – pracujemy nad tym.

Warsztaty były: sporo pracy miała kosmetyczka – niektóre z pań do domów wrócą innymi niż z nich wyszły, ale o to w tych zajęciach chodziło. Miejsce dla prawniczki także spełniło swoją rolę – bezpłatna porada prawna – jak się dowiedzieliśmy będzie kontynuowana. Wielkie dzięki za zaangażowanie! Warsztat z samoobrony ( wendo ) znalazł chętne do nauczenia się przeciwdziałania przemocy. Strażak z OSP odbyła rzeczową rozmowę w „przedmiotowej sprawie” z kolegą z Francji.

Dzieci miały swoją strefę, chętni do zakupu książek stoisko (Księgarnia Muszyńscy). Punkt informacyjny miał nasz partner – Bank Spółdzielczy, na stoisku Biblioteki rozdaliśmy ulotki z programem Akademia Rozwoju ( wsparcie dla kobiet poszukujących pracy). /O programie mówiliśmy także ze sceny/
Narrację ze sceny i okolic prowadziły Alicja i Natalia!

O 16.00 mała zmiana w programie; dla dobra instrumentów (ochrona przed słońcem) koncert o godzinę przesuwa zespół SIQ, a na ich miejsce wchodzi z przekazem dla kobiet Kazio Sponge (Anna Makowska i Grzegorz Mazoń w spektaklu „Kobiety”). „Bądźcie dla siebie dobrzy” mówi na koniec Kazio i zbiera brawa!

SIQ z front manką Anią Brachaczek to dawka mocnej, rockowej muzyki. Jest głośno, ale tak miało być – energetycznie, mocno, solidnie. Dziewczyny mają moc, kobiety wsi mają siłę!

Kobiety wsi mają wiele innych atutów, o czym można się przekonać oglądając chmurę tagów pod hasłem „Kobiety są”: Przekonajcie się jakie są, co zostawiły do przemyślenia!

Barbara Szelągiewicz i GLAM quartet to pokaz magii skrzypiec: koncert czad!

Sambor Dudziński związał publiczność dźwiękowym urokiem „Dźwiękowiązałki”, a CÓRY – na zakończenie wniosły powiew świeżości.

Współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU