DUŻYM FIATEM DOOKOŁA ŚWIATA
Asia i Paweł Poterscy
Wczorajsze popołudnie było kolejnym pod hasłem PRL.
Tym razem bohaterami byli Asia i Paweł Poterscy oraz ich Fiat 125 p.
Zgromadzona publiczność wysłuchała opowieści o ich podróży, która odbyła się w 2018 r. Miała trwać 9 miesięcy, ostatecznie były to 2 lata.
Posłuchaliśmy wielu ciekawostek na temat krajów, przez które przejeżdżali. Niektóre były inspirujące, inne zaskakujące. Paliwo za 33 grosze, pytanie „Ile macie dzieci?”, kolacja u ambasadora Polski….
Co ważne, cała opowieść zainspirowała nas do podróży, dużych lub małych.
A już niedługo będzie mogli posłuchać podcastu z naszymi gośćmi.
Do zobaczenia na kolejnym podróżniczym spotkaniu.
15.05.2026
godz. 17:00
SALA WYPOŻYCZEŃ BIBLIOTEKI
Wstęp wolny!
Polski Fiat 125p, a w nim Asia i Paweł Poterscy. Wyruszyli z Gorzowa Wlkp. przez Bałkany, Turcję, Indie, Nepal, aż do Azji Południowo-Wschodniej. Z Malezji, w kontenerze, trafili do Kanady i tak dalej ich podróż przebiegała przez USA. Na koniec została Europa.
Tak po krótce wyglądała ich podróż.
A jakie spotkały ich przygody ?
Czy mieli jakieś awarie ?
Kogo poznali i co dobrego lub niedobrego jedli ?
Czy spotkała ich jakaś niespodzianka ?
Tego już musicie dowiedzieć się przychodząc na spotkanie.
Przekonacie się, że da się wyjść z domu, wsiąść w auto i objechać świat dookoła !
