DOFINANSOWANIE NASZEJ DZIAŁALNOŚCI!!!

Festiwal Kobiet Wsi, czyli realizowane przez nas przedsięwzięcie adresowane do mieszkanek gminy uzyskało wsparcie finansowe w postaci dotacji z Fundacji Polska Fundacja Rozwoju!!!

Fundacja Wsparła nasz projekt kwotą 12 400 zł!

 

Podczas Festiwalu Kobiet Wsi* będziemy informować o programie dla kobiet przygotowanym przez Fundację pt. Akademia Rozwoju. Program AR „powstał, aby zwiększać szanse i pokazywać możliwości rozwoju kobietom, które z różnych powodów pozostają mniej aktywne w życiu społecznym i zawodowym”.

 

Działania te wpisują się w misję Biblioteki „jesteśmy w tym wszyscy razem”, dlatego cieszymy się, że wspólnie z Fundacją PFR będziemy mogli wesprzeć Dziewczyny, Kobiety, Panie z Gminy!

 

Program Akademia Rozwoju został stworzony z myślą o kobietach, które mimo trudniejszej sytuacji społecznej i zawodowej, chcą aktywnie działać i zdobywać nowe umiejętności. Do udziału w Programie zaproszone są mieszkanki mniejszych miast i terenów wiejskich.

 

Mogą w nim brać udział kobiety mieszkające w mniejszej miejscowości lub na terenach wiejskich, pochodzące z wielodzietnej rodziny, mające niski dochód w gospodarstwie domowym, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności, pozostające dłużej poza rynkiem pracy, a jednocześnie gotowe na podjęcie nowego wyzwania i dzięki nowym kompetencjom i umiejętnościom chcące wziąć swój los we własne ręce.

 

Program składa się z bezpłatnych działań, takich jak: kursy, szkolenia, zajęcia z trenerami, wymiana doświadczeń, warsztaty.

 

We współpracy z Fundacją PFR będziemy o tych działaniach informować i zachęcać do wzięcia w nich udziału!

 

*Festiwal Kobiet Wsi – Event w Amfiteatrze już 17 czerwca! Szczegóły wydarzenia opublikujemy wkrótce.

 

Będzie się działo! Będzie!

 

 

 

 

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *