BOCIANY NAD POLAMI, BOCIANY W GNIAZDACH „BOCIAN” NA PÓŁCE BIBLIOTEKI

Otrzymaliśmy prezent, dar, którym dzielimy się z Wami z radością i z wdzięcznością.

Tym darem jest książka „Bocian. Biografia nieautoryzowana” autorów: Adama Zbyryta i Piotra Tryjanowskiego (pan profesor Tryjanowski jest także  współautorem / wraz z profesorem Murawcem książki „Ornitologia terapeutyczna”, którą posiadamy w naszych zbiorach!)

 

Książka trafiła do nas za pośrednictwem pana Piotra Przyłuckiego (Stowarzyszenie Castellum Nostrum) – dziękujemy pięknie.

To bardzo dobry, idealny nawet!  moment na zachętę do lektury tej książki, bo bociany właśnie wracają na nasze pola, łąki , wracają do gniazd: widzimy je już w naszej okolicy.

 

Jak piszą Autorzy: „Książka ‘Bocian. Biografia nieautoryzowana’  rozprawia się z wieloma mitami dotyczącymi tego ptaka, a wszystko to w oparciu o najnowsze odkrycia naukowe (…) To pierwsza taka publikacja o bocianie białym. Każdy miłośnik tego gatunku powinien po nią sięgnąć i mamy nadzieję, że będzie do niej wracać – tak jak co roku powraca temat bocianich przylotów”.

W naszej kulturze bocian jest wyjątkowym ptakiem symbolizującym nadzieję; tę związaną ze zmianą pór roku ( wiosna ) i tę związaną z życiem w ogóle ( „Bocian! Patrz , bocian! Jeśli on żyje to znaczy że my też możemy!” /z filmu „Seksmisja”/)

 

Książka dostępna jest na naszej bibliotecznej półce – zatem zachęcamy: bierzcie i czytajcie, bo „bocian wciąż ma wiele tajemnic”, jak zapewniają Autorzy książki,  a potem wyglądajcie bociana na łąkach, nad głowami, na słupach, na dachach stodół , bo „nie ma bardziej charyzmatycznego ptaka w naszym kraju”!

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *