BIBLIOTEKI PEŁNE DOBREJ ENERGII – INAUGURACJA PROJEKTU 2023

Działo się!!!

Nasza biblioteka była miejscem inauguracji ogólnopolskiego projektu dedykowanego bibliotekom z miejscowości do 20 000 mieszkańców – Biblioteki Pełne Dobrej Energii.

 

BPDE to autorski projekt Fundacja PVE Dobra Energia , która chce poprzez niego wzmacniać społeczności lokalne, podnosić wiedzę o środowisku naturalnym i rozwijać zainteresowania naukami przyrodniczymi.

 

Fundacja Dobra Energia kieruje projekt do bibliotek, bo biblioteki publiczne i biblioteki szkolne – w programie mogą uczestniczyć również biblioteki szkolne – to idealne miejsca do prowadzenia społecznej i edukacyjnej działalności.
Byli także z nami dyrektorki i dyrektorzy bibliotek publicznych z: Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Żninie, Gminnego Ośrodka Kultury w Łeknie, Biblioteki Publicznej im. Stefanii Popiołek w Janowcu Wielkopolskim, Gołanieckiego Ośrodka Kultury, była pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Mieścisku, reprezentowana była Szkoła Podstawowa Milenium im. Jana Pawła II w Popowie Kościelnym i Przedszkola Milenium „Mali Odkrywcy” w Popowie Kościelnym, obecna była młodzież z Klasy 7 z SP Mieścisko.

 

Starostwo Powiatowe w Wągrowcu reprezentowała pani kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, pani Karina Krenz, Władze naszej Gminy reprezentowali: Przewodnicząca Rady Gminy Mieścisko , Pani Kamila Mazurek i Przemysław Renn – Wójt Gminy Mieścisko.

 

Obecne były lokalne media; Portal WRC , Wągrowiec NaszeMiasto.pl, którym dziękujemy za obecność i relacje z wydarzenia.
Przedstawiciele Fundacji zaprezentowali ideę i harmonogram projektu – – dostępny tu — https://pvedobraenergia.pl/…/biblioteki-pelne-dobrej…/

 

Dzieci z grup Krasnale i Misie z Przedszkole „Leśne Ludki” w Mieścisku wysłuchały Bajek z Dobrą Energią, które opowiadała Kasia Bajarka czyli Katarzyna Torzewska.

 

Zachwyt i entuzjazm wzbudził wykład o „supermocach naszych zwierząt”, który wygłosił Ambasador projektu Adam Zbyryt – Człowiek z puszczy ( jego pogadanek o zwierzętach możecie słuchać na antenie Radio 357 w każdy poniedziałek o 10:10).
Wszystkie uczestniczki i wszyscy uczestnicy inauguracyjnego spotkania otrzymali w prezencie najnowszą książkę Adama Zbyryta „Sensacyjne życie ptaków”.

 

Piszemy o tym wszystkim, by podzielić się z Wami radością, wdzięcznością i satysfakcją z faktu, że to nasza biblioteka była miejscem, w którym wystartował ogólnopolski projekt – Biblioteki Pełne Dobrej Energii!

 

Będziemy wracać z informacjami o projekcie w kolejnych postach, a na dziś i kolejne dni życzymy Wam dobrej, najlepszej energii!!!

 

 

Link do materiału wideo:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=9Fetibfxcys

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *