„Adelka i kot wyjątkowy” Anna Bichalska

Tytułowa bohaterka książki autorstwa Anny Bichalskiej pt. „Adelka i kot wyjątkowy” uwielbia:

truskawki, pierogi z bitą śmietaną, samochodziki, dinozaury, deszcz, wycieczki rowerowe oraz książki. Dziewczynka ma dopiero cztery lata i sama jeszcze nie potrafi czytać, ale bardzo chętnie słucha bajek czytanych jej przez rodziców. Adelka posiada talent do rysowania i zamiłowanie do kotów. Dziewczynka ma całą kolekcję swoich prac plastycznych. Prawie wszystkie przedstawiają … koty.

 

Cytat „Małe i duże. Okrągłe i podłużne. Koty w paski, w cętki, w łatki, a nawet w serca, kratkę, kwiatki i gwiazdki. Koty długowłose i krótkowłose, a nawet całkiem łyse. Koty szare, rude, białe i czarne, a nawet fioletowe, czerwone, zielone, żółte i niebieskie. Koty możliwe, niemożliwe i wszystkie, które przyjdą jej do głowy.”

 

Adelka często rysuje kotkę Lucynkę. Lucynka ma jedenaście kocich lat, a to w przeliczeniu na ludzkie daje 61, można więc śmiało powiedzieć, że jest kocią seniorką. Pojawiła się w domu Adelki na długo przed urodzeniem dziewczynki. Najbardziej z domowników lubi mamę i jej kolana.

 

Adelka marzy o własnym małym kotku, który będzie siedział u niej na kolanach, bawił się z nią, dokazywał i skakał. Jest przekonana, że to będzie kot wyjątkowy. Rodzice obiecują, przemyśleć prośbę Adelki. Tłumaczą córeczce, że każde domowe zwierzątko to nie tylko przyjemności, ale i obowiązki . Dziewczynka obiecuje, że będzie napełniała i myła kocie miseczki, sprzątała kuwetę, wołała kota na posiłki, porządkowała kocie legowisko, a także bawiła się ze swoim wyjątkowym mruczkiem.

 

Dziewczynka często rozmyśla jaki też będzie ten jej wyjątkowy kot: rudy jak włosy Adelki, w złociste łatki jak jesienne liście, czy biały jak śnieg. Bez wątpienia, będzie niezwykły.

 

Pewnego wiosennego dnia, kiedy Adelka z mamą wracają z przedszkola słyszą dochodzące z krzaków ciche miauczenie. W krzaczkach siedzi mały, zmarznięty przestraszony kotek.

 

Czy znajdzie się właściciel lub nowy dom dla szarego kociaka?

 

Jakie imię Adelka wymyśli dla małej szarej znajdy?

 

Czy spełni się marzenie Adelki i dostanie swojego wyjątkowego kota?

 

Wyjątkowa historia o małej troskliwej kociej opiekunce i jej wyjątkowym kocie. Dla przedszkolaków, którzy marzą, o własnym zwierzątku, czekają na zwierzątko lub są właścicielami zwierzątka pozycja obowiązkowa.

 

Polecam.

 

elemen

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *