PROJKETOWANIE UNIWERSALNE KULTURY – DOSTĘPNOŚĆ W INSTYTUCJACH KULTURY

BRAWO!!!

Bardzo dobra wiadomość dla biblioteki i społeczności!

 

Z przyjemnością informujemy o wynikach naboru do Zadania 1, Przedsięwzięcia szkoleniowego realizowanego w ramach projektu „Projektowanie Uniwersalne Kultury – dostępność w instytucjach kultury”.

 

Biblioteka znalazła się w pierwszej 30. instytucji kultury w Polsce, które wezmą udział w bezpłatnych szkoleniach, wizytach studyjnych i skorzystają z tutoringu! (Spójrzcie na załącznik, w jakim znaleźliśmy się gronie!)

 

Projekt podejmuje temat dostępności i włączania osób ze szczególnymi potrzebami w działania instytucji kultury (osoby z niepełnosprawnościami i osoby senioralne). Jego celem jest poprawa dostępności instytucji kultury oraz wsparcie w przygotowaniu i realizacji dostępnej oferty.

 

Zadanie 1 – Przedsięwzięcie szkoleniowo-grantowe, do którego aplikowaliśmy w konkursie składa się z II etapów:

 

– kilkumiesięcznego programu szkoleniowego, którego rezultatem będzie autodiagnoza oraz strategia wdrożeniowa modelu dostępności dla instytucji. Instytucje, które z powodzeniem ukończą etap I, będą mogły aplikować do etapu II;

 

– w etapie II można ubiegać się o środki wysokości od 150 000 zł do 500 000 zł na wdrożenie wypracowanych strategii!!!!

 

To wielkie wyróżnienie dla naszej biblioteki! Uznanie dla misji, którą realizujemy – „Bibliopole – biblioteka jako opiekunka relacji”!

 

Biblioteka – wzmacnia!

 

Projekt “Projektowanie Uniwersalne Kultury – Dostępność w Instytucjach Kultury” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.3 “Systemowa Poprawa Dostępności” Priorytetu III “Dostępność i Usługi dla Osób z Niepełnosprawnościami” Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *