MECZ REPREZENTACJA PISARZY POLSKICH VS PRACOWNICY BIBLIOTEKI I URZĘDU GMINY

To jest wpis o tym jak kultura i sport budują relacje między ludźmi i co w tym wszystkim robi Biblioteka!

Mecz graliśmy! Towarzyski! Reprezentacja Polskich Pisarzy w Piłce Nożnej przeciw Reprezentacji Gminy Mieścisko! RPPPN w strojach biało-czerwonych, RGM w żółto-czarnych.

 

Przed meczem drużynie pisarzy wręczyliśmy pamiątkowy puchar z okazji dziesięciolecia drużyny! W trakcie meczu widać było to zgranie linii!

 

Jeszcze przed meczem z biało-czerwonymi pomponami wystąpiły dziewczynki z zespołu PASEMKA! Dały czadu! Dziękujemy!

 

Rundę honorową na stadionie odbyli rowerzyści z klubu rowerowego Siodełko; kończyli w ten sposób swój rajd, w którym pokonali ok. 25km

 

No a potem – emocje! Emocje były! Sportowe i kulturalne! Publiczność biła brawo pisarzom i piłkarzom, których jak przystało w przyzwoitej kronice podajemy z imion.

 

W RPPPN grali: Andrzej Janeczek, Jacek Janowicz, Michał Radelczuk, Jacek Kosierb, Szymon Makuch, Zbigniew Masternak, Mateusz Jurków, Jerzy Ornal, Dawid Trzeźwiński i Przemysław Muzsik. Menagerem zespołu jest Pan Andrzej Grajewski – były właściciel Widzewa Łódź z czasów gry w Lidze Mistrzów!

 

Naszą drużynę wspierał fachowymi radami i kierował zmianami Karol Twardowski, a grali w niej: Alek, Maciej, Dawid, Szymon, Kamil, Bartek, Jakub, Nicolas, Patryk, Patryk, Dawid, Włodek, Tomek, Piotr, Szymon, Arek i Marcin.
Sędziował nestor sędziowania w rejonie – Grzesiu. Dziękujemy!

 

Zmiany jak w hokeju, wynik jak w koszykówce – 13:5 (Niektóre źródła podają że 14:5). Wygrali pisarze. Brawa. Gratulacje!

 

W plebiscycie na wyróżniającego się piłkarza meczu nie miał sobie równych KOSA – nasz fenomenalny bramkarz, który nie tyle bronił, co natchniony fruwał między słupkami w bramce RGM!!!

 

To było przede wszystkim święto ruchu – kulturalnej zabawy. I choć nie odbyło się bez ostrych starć ( piłka to sport kontaktowy) to rozstawaliśmy się w koleżeńskich nastrojach, z planami na rewanż w przyszłym roku i kulturalną współpracę!

 

I o to chodzi! To jest rola Biblioteki, by łączyć, współpracować, budować relacje i opiekować się nimi. Sport, kultura to tylko inne nazwy tego samego działania!

 

Fala podziękowań i wdzięczności:

 

Podziękowania dla wszystkich zawodników – WSZYSTKICH – ale dla uczniów z SP Mieścisko szczególne podziękowania za zaangażowanie, wolę walki i kilka wspaniałych rajdów!!!

 

Korzystaliśmy z gościnności klubów sportowych: Patriot i Sokół udostępnili nam murawę, szatnię, piłki – dali przestrzeń, więc dla nich Wielkie, Wielkie Dzięki!!!

 

Dziękujemy reżyserowi dźwięku – Miłoszowi Drążkiewiczowi, który zadbał o muzyczne tło, umożliwił występ dziewczynkom i dał mikrofony do prowadzenia imprezy; serdeczne dzięki!!!

 

Kolegom, którzy malowali linie i ustawili bramki – podziękowania!!!

 

Koleżankom, które zadbały o catering dla rowerzystów i piłkarzy, które współorganizowały to niedzielne popołudnie: Marysia, Milena, Marzena, Ola, Ola; serdeczne podziękowania. I dla Wiesia – serdeczne podziękowania i dla Rafała – każdy z nich miał swój udział w tym udanym popołudniu sportu i kultury.

 

Może trzeba poszukać jakiejś nowej nazwy dla takiej wspólnej aktywności? Może pisarze z RPPPN weźmie ten temat na swój twórczy warsztat?

 

Dziękujemy wszystkim widzom za brawa; że byliście!!!

 

To było świetne popołudnie. Ruszyliśmy się!

 

 

 

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *